Urlop ojcowski

Top 6. instaojców

instatata

Instamatki opanowały Instagram - estetycznych, pomocnych, wartościowych i inspirujących profili prowadzonych przez kobiety na temat macierzyństwa jest na tej platformie cała masa. Ale uwaga, uwaga - mamy mają konkurencję. Przedstawiamy topowych "instaojców"!


Instagram podbił świat. Ludzie dzielą się urywkami ze swojego życia - jedzeniem, wystrojem mieszkania, „strojami dnia” (tzw. ootd - outfit of the day), wakacjami i podróżami, wykonanymi makijażami, pitą kawą... i wieloma, wieloma innymi rzeczami i momentami. Życie na Instagramie zawsze wydaje się piękniejsze, barwniejsze, ciekawsze, bardziej luksusowe niż to zwykłe i codzienne, bo prawie każdy właśnie tak chce je pokazać. Dlatego trzeba mieć dystans do tego, co się tam widzi.

O co chodzi z instamatkami i instaojcami? Ano o pokazywanie rodzicielstwa w bardzo różnych postaciach i odsłonach. To trochę jak blogi o dzieciach. Niektóre profile skupiają się bardziej na modzie dziecięcej i stylizacjach dla maluchów, inne na zwykłej codzienności z dziećmi, jeszcze inne na karmieniu piersią, na gadżetach, albo na tym, w jaki sposób być eko-rodzicem. Każdy rodzic dobrze wie, że wychowanie dzieci to temat rzeka i można go „ugryźć” na wiele różnych sposobów.

W Polsce takie konta nie są jeszcze zbyt powszechne i większości z nich daleko do popularności topowych instamam. Jednak dwóch instaojców zdecydowanie jest wartych wspomnienia!

@blogojciec

Tego Pana nie trzeba pewnie nawet przedstawiać. Jeden z ciekawszych i popularniejszych blogerów parentingowych ma też swoje konto na instagramie! I pokazuje tam swoją codzienność z dziećmi i żoną, wspólne zabawy i wakacje... Warto go śledzić szczególnie, jeśli jest się też czytelnikiem bloga - można poznać trochę bardziej jego prywatne życie. Na instagramie także, podobnie jak na blogu, widać z jednej strony jego poczucie humoru, a z drugiej zdrowe podejście do ojcostwa i wychowania dzieci.

@podziaranytata

Profil prowadzony przez Kubę, jak wskazuje nazwa, wytatuowanego młodego tatę, który na swoim instagramowym koncie wita nas cytatem "Każdy może zostać ojcem, ale tylko ktoś wyjątkowy zostaje tatą". A co pokazuje? Zwyczajne-niezwyczajne życie ze swoją rodziną - żoną oraz córką Niną i synem Brunem. A robi to w bardzo sympatyczny i ciepły sposób.

A zagraniczne konta? Tych jest znacznie więcej.

@daddy_to_triplet_girls

Bardzo ciekawe, anglojęzyczne konto. Warto zobaczyć w jaki sposób tata radzi sobie
z wychowywaniem... trojaczków! Ma trzy urocze córeczki i starszego synka. Prowadzi profil
z urzekającą prostotą i humorem.

@father_of_daughters

Kolejne konto, którego tematem są w głównej mierze relacje ojca z córkami. Ma ich 4, w tym bliźniaczki. Simon wydał także książkę na temat o swojej podróży przez ojcostwo, a jego konto jest popularne i doceniane przez użytkowników Instagrama.

@justinbaldoni

Justin Baldoni to nie typowy instaojciec - jest aktorem, ale przede wszystkim człowiekiem niezwykle kochającym swoją rodzinę, co widać na niemalże każdym opublikowanym zdjęciu. Publikuje bardzo dużo fotografii i filmów pokazujących swoje pociechy - Mayę i Maxa. Zwykle okraszone są dłuższym komentarzem dotyczącym ojcostwa, wychowania dzieci, ich rozwoju, rodziny.

@adriancmurray

Konto przede wszystkim dla miłośników pięknych zdjęć. Adrian jest profesjonalnym fotografem i to zdecydowanie bardzo dobrym. Ma czwórkę dzieci i robi im przepiękne, magiczne, wręcz bajkowe zdjęcia. Warto do niego zajrzeć!

Na jaki urlop możesz liczyć? Sprawdź!