Urlop ojcowski

Zabawki dla taty i dziecka - nasze ulubione!

Zabawy taty i dziecka

Jeśli jesteś ojcem kilkulatka doskonale wiesz, że zabawa z dzieckiem może dawać prawdziwą frajdę. Wystarczy zaopatrzyć się w zabawki, które także dla ciebie samego będą atrakcyjne i ciekawe. Podsuwamy kilka propozycji, dzięki którym zapomnicie o całym świecie na długie godziny!

Kolejka

Kolejka to must have każdego tatusia – podobno niektórzy ojcowie wybierają ją zaraz po narodzinach dziecka! Możesz postawić na drewniany klasyk albo przeciwnie – wybrać bardziej nowoczesną konstrukcję z kilkoma poziomami, windami, światłem i dźwiękiem (wybierasz obie, prawda?)

Droga

Z pewnością wasze kosze na zabawki są po brzegi wypełnione wszelkiej maści pojazdami. Ale czy na pewno mają po czym jeździć? Jak się bawić to się bawić! Nie wypada chyba, żeby najnowszy model Chevroleta poruszał się po kuchennych płytkach? Dobrym pomysłem, który sprawdza się w każdych warunkach (w domu, na zewnątrz, na piasku, a nawet na basenie) jest elastyczna droga, którą można układać w dowolnych kierunkach. No to - szerokiej drogi!

Parking/garaż

No bo ileż można jeździć? W końcu trzeba gdzieś zaparkować! Wielopoziomowy parking/garaż to kolejna zabawka, która pozwala pochłonąć małych (i dużych!) na długie godziny. Co ciekawego może być w parkowaniu? To już najlepiej wiecie wy sami!

Warsztat majsterkowicza

Wprowadź dziecko w swój męski świat przy pomocy nieco bezpieczniejszych narzędzi. Uwierz - to wcale nie są zabawki! Praktyka zdobyta na tych niepozornych, kolorowych przyrządach naprawdę zaprocentuje - ani się obejrzysz, a zyskasz godnego siebie następcę! Możesz postawić na dobrze wyposażoną skrzynkę majsterkowicza albo profesjonalny warsztat (sporo zależy od tego, jakie masz warunki mieszkaniowe i ile miejsca do dyspozycji). A potem wierćcie, przybijajcie i piłujcie do woli!

Pamiętaj też, że majsterkowicz to nie tylko ten, który naprawia. Równie dobrze może tworzyć coś własnego! Doskonałym pomysłem na wspólną zabawę są tzw. przybijanki – z załączonych elementów dziecko może stworzyć obrazek (według instrukcji lub własnego pomysłu), a następnie przybić go do korkowej tablicy. Kto wie, być może rośnie ci u boku mały konstruktor?

Zestawy/klocki konstrukcyjne

Jeśli tak, to rozejrzyj się koniecznie za zestawem konstrukcyjnym stworzonym w zgodzie z metodą STEM (science, technology, engineering, math). Pozwala ona na wielokierunkowy rozwój dziecka, które jednocześnie uczy się, poznaje technologie, konstruuje i zdobywa wiedzę z dziedziny matematyki. Oczywiście wszystko w formie świetnej zabawy.

Zestawy kreatywne

Dzieci lubią eksperymentować. Są też niezwykle ciekawe świata i szybko zaczynają się interesować tym, co jak działa i dlaczego. Wykorzystaj to! Zabierz swoje dziecko do laboratorium chemicznego, eksperymentujcie ze światłem i dźwiękiem albo przenieście się wprost w kosmos!

Dobrej zabawy!

Na jaki urlop możesz liczyć? Sprawdź!