Urlop ojcowski

Ciekawe komiksy dla dziecka, mamy i taty – przegląd

komiksy dla dzieci i dla dorosłych

Komiksy to nie tylko znane wielu dorosłym z własnego z dzieciństwa klasyki jak „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i A’Tomek”, czy przygody Superbohaterów. Obecnie rynek jest tak bogaty i różnorodny, że absolutnie każdy (i w każdym wieku) znajdzie coś dla siebie. Oto nasz przegląd najciekawszych komiksów dla dorosłych i dzieci!


Komiksy kojarzą się z rozrywką dla nieco starszych dzieci – i wyłącznie dla nich. Pierwsze skojarzenia to wielotomowe pozycje opowiadające o przygodach superbohaterów jak Spiderman czy Batman. I te oczywiście istnieją i mają się bardzo dobrze, ale rynek komiksów jest naprawdę ogromny i różnorodny. Znajdziemy tam zarówno znane i lubiane serie rozrywkowe, przygodowe, edukacyjne ale także komiksy poruszające o wiele poważniejsze tematy i prawdziwe perełki graficzne lub komiksowe wersje popularnych klasyków literatury.

Oto, na które pozycje warto zwrócić uwagę.

Komiksy dla dzieci

Hydropolis – komiks dla dzieci poczytnego autora powieści dla dorosłych – Zygmunta Miłoszewskiego. Wciągająca historia fantastyczno-przygodowa o podwodnym świecie przyszłości, któremu grozi niebezpieczeństwo.

Klub smutnych duchów – pierwsza część serii, która podbija serca młodych czytelników. Nie bez powodu jest tak popularna – to interesująca opowieść o przyjaźni, która prusza tak ważne tematy jak samotność czy poczucie wyobcowania jednocześnie dając nadzieję i otulając jak ciepły koc. Niezwykle pozytywna i podnosząca na… duchu.

Myszka Miki i zaginiony ocean oraz Myszka Miki i kraina pradawnych – nowa odsłona opowieści o znanych i lubianych bohaterach dzieciństwa - Myszce Miki i jej przyjaciołach. Niesamowite przygody, wciągająca fabuła i przepiękne rysunki – czego chcieć więcej?

Zrób sobie komiks – bardzo interesująca pozycja 2w1 - nie tylko ciekawa opowieść, ale i… kurs tworzenia własnego komiksu. Świetnie pobudzi wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Seria 24 godziny – komiksy, które jednocześnie bawią i uczą. To wciągające opowieści pełne walorów edukacyjnych. Seria składa się z tomów „24 godziny w dżungli”, „24 godziny w kosmosie”, „24 godziny w epoce kamienia” oraz „24 godziny na Antarktydzie”.

Seria Rodzina borsuków i lisów – aktualnie dostępne są dwa jej tomy – „Emocje” oraz „Drzewa”. To komiksy, które przedstawiają w przystępny sposób ważne tematy. Piękna kreska i prosty przekaz sprawiają, że to świetne pozycje dla najmłodszych. Bardzo podobna seria tej samej autorki to także „Pan Borsuk i Pani Lisica”.

Komiksy dla dorosłych

Komiksowe adaptacje arcydzieł literatury – powieść graficzna to świetny sposób na odświeżenie sobie tych historii w nieco innej konwencji. Na rynku dostępne są m.in. komiksowe wydania takich pozycji, jak:

Sandman – lista nie byłaby pełna bez choć jednej serii fantastycznej. Sandman to obecnie jedne z najpopularniejszych komiksów na rynku. Postać władcy snów stworzona przez znanego autora Neila Gaimana bije rekordy popularności. To będzie doskonały wybór dla fanów fantastyki.

 

Autor: Agnieszka Leśniak

Na jaki urlop możesz liczyć? Sprawdź!