Urlop ojcowski

Top seriale dla dzieci i ojców

tęcza

Nic tak nie zbliża, jak wspólne emocje. A bajki dostarczają ich dzieciom naprawdę sporo. Zamiast więc sadzać malucha przed telewizorem i włączać mu tzw. pierwszą lepszą bajkę, poszukaj czegoś, co spodoba się i Tobie.


Współcześni producenci dbają o to, by bajki dla dzieci podobały się również dorosłym. Oto nasze propozycje na jesienne (tak, to już niedługo!) wieczory - wprost idealne do oglądania z tatą!

Kucharz Shane

52-odcinkowy brytyjski serial animowany, przedstawiający historię ambitnego i pełnego energii kucharza, prowadzącego wraz z córką restaurację w nadmorskiej miejscowości. Tata i córka stanowią niezwykle zgrany duet, a każdy dzień stawia przed nimi nowe wyzwania, z którymi muszą sobie wspólnie poradzić.

Bajka pokazuje silną relację między ojcem i córką, ale też  promuje - zdrową kuchnię! Shane'owie gotują smacznie, ale przede wszystkim zdrowo i ekologicznie. Dbają o to, by każdy z gości był zadowolony z oferowanych przez nich usług, a ich dewizą jest hasło „Świeże jest najlepsze”.

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

52- odcinkowy singapursko-australijsko-kanadyjski serial powstały na podstawie książki Sama McBratneya pod tym samym tytułem. Książka okazała się bestsellerem - została przetłumaczona na 37 języków i sprzedała się w przeszło 22 milionach egzemplarzy na całym świecie. Nic dziwnego, że również film o małym i dużym zającu skradł serca - małych i dużych.

Serial opowiada o przygodach małego brązowego zajączka i jego taty, którzy mieszkają w przepięknej dolinie i - jak wskazuje sam tytuł - bardzo się kochają. Czasami, kiedy kocha się kogoś bardzo mocno, szuka się odpowiednich słów, by to wyrazić -   i nie jest to wcale łatwe, a czasem staje się prawdziwym wyzwaniem. I o tym właśnie mówi bajka. "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" zdecydowanie urzeka swoją prostotą i przekazem - mówi o uczuciach, cieple i zrozumieniu. Uroku bajce dodaje towarzysząca jej piosenka, która szybko wpada w ucho. I zostaje na długo.

Jak borsuk z lisem

52-odcinkowy francuski serial, przedstawiający historię dwóch młodych borsuków, mieszkających w leśnej norze wraz z tatą i młodszą siostrą. Ich spokojne życie zostaje zakłócone w momencie, kiedy w pobliże sprowadza się pani lisica z małą córeczką. Sąsiadka wnosi do życia rodzinny borsuków nową energię. Jak można się domyślać, najbardziej zadowolony jest tata borsuk. Bo dla jego dzieci konieczność zaakceptowania nowych - specyficznych członków rodziny - staje się nie lada wyzwaniem.

Bajka przedstawiająca przygody patchworkowej rodziny w prosty i ciekawy sposób uczy dzieci, że w dzisiejszym świecie nie ma jednego dobrego modelu rodziny. Nie musimy być tacy sami, bo stworzyć zgrany zespół i warto przemycać dziecku tę wiedzę już od najmłodszych lat. Może właśnie przy pomocy taty borsuka i jego sympatycznej partnerki?

Rodzina Rabatków

Belgijsko-francuski serial animowany opowiadający o przygodach króliczej rodziny, mieszkającej na szczycie Borówkowego Wzgórza. Schemat każdego odcinka jest podobny: tata - Narcyz Rabatek i ciocia Cynia - jego starsza siostra, przeglądają rodziny album, jednocześnie przywołując wspomnienia związane z piątką dzieci, które wychowują.

Kolejna propozycja bajki o "niestandardowej" rodzinie. Choć nie jest powiedziane wprost, co stało się z mamą króliczków, nie ma wątpliwości, że to właśnie ojciec musiał wziąć na swoje barki wychowanie maluchów. Aczkolwiek pomoc troskliwej siostry okazuje się być nieoceniona, bo rozbrykane króliczęta mają niezwykły talent do wpadania w tarapaty. Dzięki temu właśnie bajka nie tylko uczy, ale także bawi.

Rodzina Treflików

I na koniec propozycja z rodzimego podwórka. „Rodzina Treflików” to polski 39-odcinkowy serial zrealizowany w technice animacji lalkowej. Największą siłą i zaletą Treflików jest fabuła zbudowana w oparciu o konwencję animowanego musicalu, który opowiada o zabawnych sytuacjach, jakie w codziennym życiu spotykają Treflinkę, Treflika, ich rodziców i przyjaciół.

Bajka przedstawia zabawne historie, niczym z familijnej komedii sytuacyjnej, jednocześnie przekazując wiedzę o świecie i życiowych postawach. Promuje przyjacielskie i otwarte podejście do innych i rozbudza ciekawość wobec otaczającego świata. To zdecydowanie serial familijny - do oglądania tak z mamą, jak i z tatą. Błyskotliwy i dowcipny, promujący wiele cennych wartości, w tym tolerancję, szacunek, przyjaźń i rodzinne więzi właśnie.

 

Agata Cygan-Kukla

Na jaki urlop możesz liczyć? Sprawdź!