Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

Tata w pracy

Urlop ojcowski u dwóch pracodawców

Coraz więcej ojców korzysta ze swoich pracowniczych praw i decyduje się na urlop ojcowski. O ile jednak podstawowe zasady uprawnienia są znane, o tyle w wielu przypadkach indywidualna sytuacja zawodowa przynosi kolejne, trudne pytania. Tak dzieje się choćby w przypadku urlopu dla mężczyzny...

Niemowlak 2

Urlop tacierzyński

Urlop tacierzyński to sytuacja, w której mama dziecka rezygnuje z części swojego urlopu macierzyńskiego i wraca do pracy, a maluchem zajmuje się tata. W Polsce to wciąż mało popularne rozwiązanie, choć w tej kwestii widać już postęp. Jak wygląda urlop tacierzyński w 2013 roku?

dziecko się bawi

Urlopy dla ojców w 2019 roku

Ojcowie – pracownicy w roku 2019 roku mogą liczyć w dalszym ciągu na kilka świadczeń związanych z narodzinami i wychowaniem dziecka. Jakie to świadczenia i w jakim wymiarze są dostępne?

L4 na dziecko

Ojciec na L4 na dziecko

Kiedy maluch zachoruje, zazwyczaj to mama decyduje się wystąpić o L4 i zostać z dzieckiem w domu. Tymczasem, tata ma w tym zakresie dokładnie takie same prawa. Co trzeba zrobić, żeby dostać L4 na chore dziecko?

Projekt Urlop Ojcowski. info

Urlop Ojcowski Logo

Urlop Ojcowski. info to portal, który powstał aby podnieść świadomość i promować urlop ojcowski wśród pracowników i pracodawców. Pragniemy inspirować oraz przekonywać mężczyzn do stania się bardziej zaangażowanymi w wychowanie dzieci – Ojcami!

Na jaki urlop możesz liczyć? Sprawdź!