Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

Tata w pracy

Urlop ojcowski u dwóch pracodawców

Coraz więcej ojców korzysta ze swoich pracowniczych praw i decyduje się na urlop ojcowski. O ile jednak podstawowe zasady uprawnienia są znane, o tyle w wielu przypadkach indywidualna sytuacja zawodowa przynosi kolejne, trudne pytania. Tak dzieje się choćby w przypadku urlopu dla mężczyzny...

Niemowlak 2

Urlop tacierzyński

Urlop tacierzyński to sytuacja, w której mama dziecka rezygnuje z części swojego urlopu macierzyńskiego i wraca do pracy, a maluchem zajmuje się tata. W Polsce to wciąż mało popularne rozwiązanie, choć w tej kwestii widać już postęp. Jak wygląda urlop tacierzyński w 2013 roku?

tata i dziecko

Urlop ojcowski 2021

Zasady dotyczące urlopu ojcowskiego nie zmieniają się - uprawnienie obowiązuje w takiej samej formie, jak dotychczas. Poniżej zebraliśmy dla was odpowiedzi na najważniejsze pytania, dotyczące urlopu ojcowskiego.

tata

Jak firmy wspierają ojców?

Wspieranie kobiet będących matkami po powrocie do pracy powoli staje się coraz częstsze, choć przed wieloma firmami jeszcze bardzo daleka droga. Okazuje się jednak, że niektóre firmy poszły o krok dalej i oprócz mam, postanowiły wspierać także ojców. W jaki sposób to robią?

Projekt Urlop Ojcowski. info

Urlop Ojcowski Logo

Urlop Ojcowski. info to portal, który powstał aby podnieść świadomość i promować urlop ojcowski wśród pracowników i pracodawców. Pragniemy inspirować oraz przekonywać mężczyzn do stania się bardziej zaangażowanymi w wychowanie dzieci – Ojcami!

Na jaki urlop możesz liczyć? Sprawdź!