Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

Tata w pracy

Urlop ojcowski u dwóch pracodawców

Coraz więcej ojców korzysta ze swoich pracowniczych praw i decyduje się na urlop ojcowski. O ile jednak podstawowe zasady uprawnienia są znane, o tyle w wielu przypadkach indywidualna sytuacja zawodowa przynosi kolejne, trudne pytania. Tak dzieje się choćby w przypadku urlopu dla mężczyzny...

Niemowlak 2

Urlop tacierzyński

Urlop tacierzyński to sytuacja, w której mama dziecka rezygnuje z części swojego urlopu macierzyńskiego i wraca do pracy, a maluchem zajmuje się tata. W Polsce to wciąż mało popularne rozwiązanie, choć w tej kwestii widać już postęp. Jak wygląda urlop tacierzyński w 2013 roku?

tata i córka

Kiedy urlop ojcowski chroni przed zwolnieniem?

Kobieta przebywająca na urlopie macierzyńskim lub też z niego wracająca ma specjalne prawa – m.in. jest chroniona przed zwolnieniem i degradacją zawodową. A co z ojcami? Co w przypadku mężczyzn, którzy chcą rozpocząć lub już rozpoczęli urlop ojcowski?

urlop opiekuńczy

Urlop na partnerkę po cesarskim cięciu

To oczywiste, że większość świeżo upieczonych rodziców chciałoby spędzić ze sobą pierwsze dni z dzieckiem. To właśnie dlatego duża część ojców decyduje się na skorzystanie z urlopu ojcowskiego właśnie w tym szczególnym, początkowym okresie. Jak się jednak okazuje, istnieją także inne rozwiązania,...

Projekt Urlop Ojcowski. info

Urlop Ojcowski Logo

Urlop Ojcowski. info to portal, który powstał aby podnieść świadomość i promować urlop ojcowski wśród pracowników i pracodawców. Pragniemy inspirować oraz przekonywać mężczyzn do stania się bardziej zaangażowanymi w wychowanie dzieci – Ojcami!

Na jaki urlop możesz liczyć? Sprawdź!